چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست ستاد ملی اکسپو 2020

ستاد ملی رویداد اکسپوی 2020 دبی صبح امروز در شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران نشستی با حضور سرکنسول ایران در دبی، رئیس سازمان توسعه تجارت و مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران صبح امروز شنبه 6 مهر نشست ستاد ملی اکسپوی 2020 دبی در شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با حضور علیرضا بهرامی سرکنسول ایران در دبی، حمید زاد بوم رئیس سازمان توسعه تجارت و بهمن حسین زاده کمیسر ژنرال جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی 2020 دبی و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران و تعدادی از اعضای ستاد ملی اکسپوی دبی برگزار شد.

بهرامی در این نشست به تشریح جزئیات روابط اقتصادی و سیاسی ایران و امارات پرداخت و گفت: از این رویداد می توان بهره های فرهنگی و سیاسی فراوان برد و ایران هراسی ایجاد شده از سوی دشمنان در منطقه و جهان را کمرنگ کرد.

سرکنسول ایران در دبی در نهایت بر همکاری این دفتر، شورای بازرگانی ایران در دبی و نهادهای ایرانی موجود در امارات با شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران بر حضور قوی ایران در اکسپوی 2020 دبی تاکید کرد.

در ادامه این نشست، حمید زادبوم رئیس کل سازمان توسعه تجارت نیز بر ضرورت برنامه ریزی ویژه به منظور محتوایی که قرار است از سوی ایران در اکسپوی 2020 دبی ارایه شود تاکید کرد و گفت: باید از این فرصت برای معرفی یک برند ملی به جهانیان بهره مند شویم زیرا این تنها فرصتی است که هر 5 سال برای معرفی ایران در ابعاد مختلف به دنیا ایجاد می شود.

بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست از حضور خاص استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان و فعالان عرصه نانو در پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی 2020 دبی خبر داد.

کمیسر ژنرال جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی 2020 دبی تاکید کرد: تلاش می شود پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی 2020 دبی به گونه ای طراحی شده که بازدید کننده با حضور در مساحت 2014 متری این غرفه احساس کند در ایران حضور یافته و چنان تشویق شود که از همان جا برای سفر به ایران اقدام کند.

وی به بازدید 25 میلیون نفر از این رویداد در طول 6 ماه برگزاری آن اشاره کرد و گفت: از این فرصت برای برپایی جلسات B2B میان تجار ایرانی و بازدید کنندگان استفاده می شود تا به توسعه تجارت و صادرات ایران منجر شود.

حسین زاده در پایان با یادآوری همکاری نهادهای مختلف با ستاد ملی اکسپوی 2020 دبی، افزود: از این رویداد به منظور ایجاد تحرکات علمی در کشور و برندسازی ایران در جهان بهره خواهیم برد.

گفتنی است، اکسپوی 2020 دبی اولین اکسپو در خاورمیانه است که از 29 مهر 1399 مطابق با 20 اکتبر 2020 آغاز می شود و تا 21 فروردین 1400 مطابق با 10 آوریل 2021 ادامه خواهد داشت.ایران نیز به عنوان یکی از کشورهای مهم خاورمیانه در اکسپوی 2020 دبی در پاویون ویژه خود میزبان بازدید کنندگان است.

انتهای خبر/


١١:٣٣ - شنبه ٦ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٨٨٣    /    تعداد نمایش : ٦٠٣