چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام بازرگانی وزیر صمت:

هدف ما از حضور در اکسپو افزایش صادرات است

مدرس خیابانی هدف ایران از حضور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی را افزایش میزان صادرات کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، دومین جلسه ستاد اکسپو ۲۰۲۰ دبی با حضور مدرس خیابانی قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و بهمن حسین زاده رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران برگزار شد.

حسین مدرس خیابانی در این نشست بر ضرورت استفاده بهینه از فرصت اکسپو ۲۰۲۰ برای افزایش صادرات کالا تاکید کرد.

قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدکنندگان ایرانی امروز فرصت حضور ویژه در بازارهای خارجی را یافته اند و به دلیل تفاوت زیاد نرخ ارز و ریال و حمایت از صادرات از سوی دولت، امکان افزایش صادرات وجود دارد.

وی افزود: افزایش صادرات به تنظیم بازار داخلی نیز کمک می کند و قیمت کالاها را کاهش می دهد. همچنین افزایش اشتغال مزیت دیگری است که رشد صادرات برای کشور ایجاد می کند.

مدرس خیابانی یادآور شد: از این رو باید از فرصت حضور در اکسپو برای رشد صادرات بهره ببریم. زیرا اکسپو سومین رویداد بزرگ دنیا بعد از جام جهانی و المپیک است که هر ۵ سال یکبار برگزار می شود.

وی با اشاره به صادرات ۴۴ میلیارد دلاری کالاهای ایرانی در سال ۹۷، اعلام کرد: از این میزان، ۲۴ میلیارد دلار از محصولات ایرانی به کشورهای همسایه صادر شده و از آنجایی که کشورهای همسایه۲۴۰ میلیارد دلار واردات دارند باید از این فرصت بهره بیشتری برای صادرات محصولاتمان به کشورهای همسایه بهره ببریم.

در ابتدای این جلسه، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران از تصویب و ابلاغ طرح نهایی پاویون ایران در اکسپو ۲۰۲۰ به ستاد اکسپو دبی خبر داد.

انتهای خبر/


١٥:٥٢ - دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٨٣٠    /    تعداد نمایش : ٣٤٩