چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاهها و شهردار تبریز پیرامون اکسپوی 2020 دبی

صبح امروز جلسه ای با حضور دکتر بهمن حسین زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران در خصوص اکسپو ۲۰۲۰ دبی و  برگزاری رویدادهای نمایشگاهی با دکتر ایرج شهین باهر ، شهردار کلانشهر تبریز با همراهی آقایان مهندس شاهدی مشاور اجرایی مدیرعامل و آریا مجیدی دبیر اکسپو ۲۰۲۰ دبی و مهندس ماهوتی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی تبریز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، در این جلسه که بیشتر در خصوص اهمیت و معرفی اکسپو ، بررسی حضور و استفاده از ظرفیت های کلانشهرها و همچنین استفاده از ظرفیت و توانمندی های فرهنگی و علمی و گردشگری و ..‌. کشور جهت حضوری پر رنگ تر و قوی تر در اکسپوی 2020 دبی برگزار شد دکتر حسین زاده به روند موفق حضور ایران در نمایشگاه­های بین المللی اشاره کرد و بیان داشت که اکسپوی 2020 برای نخستین بار در یک کشور مسلمان و در همسایگی ما در منطقه خاورمیانه برگزار می شود و چون براساس برآورد اتحادیه صنعت نمایشگاهی و مقامات اماراتی 25 میلیون نفر در اکسپوی 2020 حضور خواهند داشت لذا حضوری منسجم و شایسته می تواند باعث کسب وجه و اعتباری دوچندان برای کشورمان در مجامع بین المللی گردد.

حسین زاده افزود: خوشبختانه پاویونی که در حال حاضر در اختیار ایران قرار دارد مابین پاویون کشورهای فرانسه و مکزیک و در یکی از بهترین نقاط نمایشگاه دبی است .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران همچنین اذعان داشت: بر آن هستیم تا علاوه بر توانمندی های حوزه های اقتصادی کشور و یا تجهیز بخش هایی به کالاها و محصولات سنتی کشور، قسمتی را نیز به شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها اختصاص دهیم تا دستاوردهای ایران در حوزه فن آوری اطلاعات را نیز به نمایش بگذاریم .

به گفته حسین زاده براساس ارزیابی های صورت گرفته 25 میلیون نفر از اکسپوی 2020 بازدید خواهند کرد و بیش از 25 میلیارد دلار نیز عایدی مقامات این امیرنشین حوزه خلیج فارس از برگزاری اکسپوی دبی است .

وی متذکر شد: علاوه بر موضوعات ذکر شده یکی دیگر از اهداف ایران در اکسپوی دبی آن است که دغدغه کشورمان در صلح طلبی و صلح خواهی بر ای جهان و جهانیان را در اکسپوی 2020 به گوش همه برسانیم .

شایان ذکر است که در این جلسه دکتر ایرج شهین باهر ، شهردار کلانشهر تبریز نیز از حضور در اکسپو بشدت استقبال کرده و با توجه به پتانسیل‌های فرهنگی و گردشگری تبریز آمادگی خود را جهت معرفی قابلیت‌های استان با راهنمایی‌های شرکت سهامی نمایشگاه‌ها اعلام نمود.

انتهای خبر/


١٢:٠٦ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٩١