چاپ        ارسال به دوست

با میزبانی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران

نخستین نشست دستگاه های اجرایی دخیل در اکسپوی دبی برگزار شد

نخستین نشست شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ایران با نمایندگان دستگاه­های اجرایی در بررسی نحوه برگزاری اکسپوی 2020 دبی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران بهمن حسین زاده، با اشاره به پیشینه برگزاری اکسپوهای جهانی در کشورهای مختلف اظهار کرد: تا سال 2010 ما معمولا در اکسپوهایی با فضای از پیش طراحی شده شرکت داشتیم و متاسفانه نمی توانستیم دخالتی در روند طراحی سایت­های ایران داشته باشیم .

وی افزود: این روند تا اکسپوی میلان به قوت خود باقی بود اما در این نمایشگاه، ایران با طراحی سایتی به فراخور شان، منزلت و فرهنگ کشورمان توانست هم سطح و هم اندازه قابلیت­های کشورمان در مجامع بین المللی ظاهر شود .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ایران ادامه داد: روند موفق حضور ایران در نمایشگاه­های بین المللی با اکسپوی دبی  دنبال خواهد شد. اکسپوی 2020 برای نخستین بار در یک کشور مسلمان و در همسایگی ما در منطقه خاورمیانه برگزار می شود .

وی گفت: براساس برآورد اتحادیه صنعت نمایشگاهی و مقامات اماراتی 25 میلیون نفر در اکسپوی 2020 حضور خواهند داشت .

حسین زاده افزود: خوشبختانه غرفه ای که در حال حاضر در اختیار ایران قرار دارد ما بین غرفه کشورهای فرانسه و مکزیک و در یکی از بهترین نقاط نمایشگاه دبی است .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ج.ا.ایران با اشاره به بروز برخی اختلاف نظرهای سیاسی میان کشورمان و امارات تاکید کرد: با وجود این اختلاف نظرها ما به مسوولان برگزارکننده اکسپوی دبی این اطمینان خاطر را دادیم که در این نمایشگاه حاضر خواهیم شد .

وی افزود: بر آن هستیم تا علاوه بر توانمندی های حوزه های اقتصادی کشور و یا تجهیز بخش هایی به کالاها و محصولات سنتی کشور، قسمتی را نیز به شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها اختصاص دهیم تا دستاوردهای ایران در حوزه فن آوری اطلاعات را نیز به نمایش بگذاریم .

به گفته حسین زاده براساس ارزیابی های صورت گرفته 25 میلیون نفر از اکسپوی 2020 بازدید خواهند کرد و بیش از 25 میلیارد دلار نیز عایدی مقامات این امیرنشین حوزه خلیج فارس از برگزاری اکسپوی دبی است .

وی متذکر شد: علاوه بر موضوعات ذکر شده یکی دیگر از اهداف ایران در اکسپوی دبی آن است که دغدغه کشورمان در صلح طلبی و صلح خواهی برای جهان و جهانیان را در اکسپوی 2020 به گوش همه برسانیم .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ایران با اشاره به مصوبه هیات وزیران در رابطه با حضور ایران در اکسپوی 2020 با مسوولیت این شرکت گفت: تمامی دستگاه های اجرایی موظف به همکاری با شرکت سهامی نمایشگاه­های بین المللی ایران نسبت به حسن اجرای این نمایشگاه شدند .

وی افزود: نشست امروز نخستین نشست شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران با نمایندگانی از تمامی دستگاه های اجرایی است و انتظار است که تمامی دستگاه ها و حتی شهرداری­های کلان شهرها در حسن برگزاری اکسپوی دبی کمک حال شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران باشند .

انتهای خبر/

 


١٦:١١ - شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٥