چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه مسابقه طراحی پاویون ایران برای مشارکت در اکسپوی 2020 دبی

پیش از ظهر امروز جلسه مسابقه طراحی پاویون ایران برای مشارکت در اکسپوی 2020 دبی با حضور مسئولین، کارشناسان و طراحان مربوطه در تالار اصفهان شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، در این جلسه بهمن حسین زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران با تاکید بر ضرورت دخیل کردن کلان شهرهای ایران در برگزاری اکسپوی 2020 دبی، اظهار داشت: شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران از سوی هیات دولت مامور نظارت بر حسن تهیه غرفه کشورمان در این نمایشگاه شده است و برهمین اساس هم ما از شهردار تهران درخواست کردیم تا نشستی را به میزبانی این شرکت سهامی برگزار کند تا در به همراهی شهرداران دیگر به اتفاق نظری در روند برگزاری اکسپوی 2020 دست پیدا کنیم .

وی افزود: خوشبختانه غرفه ای که در حال حاضر در اختیار ایران قرار دارد ما بین غرفه کشورهای فرانسه و مکزیک و در یکی از بهترین نقاط نمایشگاه دبی است .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران با اشاره به بروز برخی اختلاف نظرهای سیاسی میان کشورمان و امارات تاکید کرد: با وجود این اختلاف نظرها ما به مسوولان برگزارکننده اکسپوی دبی این اطمینان خاطر را دادیم که در این نمایشگاه حاضر خواهیم شد .

وی افزود: بر آن هستیم تا علاوه بر توانمندی های حوزه های اقتصادی کشور و یا تجهیز بخش هایی به کالاها و محصولات سنتی کشور، قسمتی را نیز به شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها اختصاص دهیم تا دستاوردهای ایران در حوزه فن آوری اطلاعات را به رخ دیگران بکشیم

به گفته حسین زاده براساس ارزیابی های صورت گرفته 25 میلیون نفر از اکسپوی 2020 بازدید خواهند کرد و بیش از 25 میلیارد دلار نیز عایدی مقامات این امیرنشین حوزه خلیج فارس از برگزاری اکسپوی دبی است .

وی متذکر شد: برآن هستیم تا دغدغه ایران در صلح طلبی و صلح خواهی برای جهان و جهانیان را در اکسپوی 2020 دبی به گوش همه برسانیم

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با بیان اینکه پیشنهاد مشارکت سلبریتی های هر کشور در اکسپوی 2020 را مطرح کرده ایم، متذکر شد: این افراد می توانند در جهت شناسایی توانمندی های کشورهای شرکت کننده در اکسپوی دبی نقش اساسی داشته باشند .

براساس این گزارش  سیدحسین میرظفرجویان، معاون امور فنی و مهندسی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران نیز با ارائه گزارشی از روند برگزاری اکسپوی دبی متذکر شد: اکسپوی 2020 دارای تفاوت هایی با تمامی اکسپوهایی که در گذشته برگزار شده است .

وی ادامه داد: این اکسپو برای نخستین بار در یک کشور اسلامی و در منطقه خلیج فارس برگزار می شود و براساس آمار اخذ شده 80 درصد بازدیدکنندگان این نمایشگاه افراد غیربومی هستند که می توانند ما را در ترسیم ارتباطات جدید با جامعه جهانی یاری رسانند .

معاون امور فنی و مهندسی با بیان اینکه شرکت های بسیار زیادی درخواست طراحی پاوین ایران در اکسپوی 2020 را مطرح کرده بودند گفت: از میان این شرکت ها 30 شرکت و در نهایت نیز 10 شرکت حائز شرایط شناخته شدند و قرار است امروز از میان این 10 شرکت، شرکت برتر برای طراحی غرفه ایران طی مراسمی معرفی شود .

وی همچنین در مورد راهکارهای کاهش هزینه در هنگام ساخت و ساز پروژه پاویون ایران در اکسپوی 2020 نیز به این نکته اشاره کرد که برای این امر راهکارهایی از جمله استفاده از انواع مختلف مصالح مقرون به صرفه یا تعویض مصالح با انواع مقرون به صرفه تر یا ساخت برخی از قطعات و قسمتها در داخل کشور و حمل آن به دبی و... اندیشیده و در نظر گرفته شده است .

قنبری معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگااهای بین المللی ج.ا.ایران نیز پیشنهاد داد تا ماکت های ساخته شده برای این منظور در یکی از سالنهای خوب نمایشگاهی (به عنوان مثال سالن خلیج فارس یا ...) و در هنگام برگزاری نمایشگاهی معتبر مثل نمایشگاه ساختمان و... در معرض دید کارشناسان و عموم مردم قرار گیرد .

حناچی شهردار تهران نیز در پایان این جلسه بیان داشت که: از برگزاری اکسپوی 2020 در هیات دولت دفاع کردیم و خواستار شرکت ایران در این رویداد شدیم و امیدواریم که امروز به جمع بندی خوبی برسیم تا بتوانیم بر طبق نتایج حاصله کارهای عملیاتی را آغاز کنیم تا بتوانیم چهره خوبی را از کشورمان در اکسپوی 2020 مخصوصاً در شرایط حساس کنونی کشور در سطح جهانی به نمایش بگذاریم

انتهای خبر/

 
     
 
     
 


١٦:٢٨ - شنبه ١١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٨٣٠