چاپ        ارسال به دوست

گزارش برگزاری‌ مراسم‌ هفته‌ معدن در پاویون جمهوری‌ اسلامی‌ ایران درنمایشگاه اکسپو ٢٠٢٠ دبی‌

هفته‌ معدن در اکسپو٢٠٢٠ دبی‌، از تاریخ‌ ٢٧ آذرماه لغایت‌ ٤ دی‌ ماه١٤٠٠ در محل‌ پاویون ایران در اکسپو٢٠٢٠، با هدف ارتقای‌ جایگاه و توسعه‌ فرهنگ‌ معدنکاری‌ و همچنین‌ ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری‌ در بخش‌ معدن کشور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بين الملل شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا.ایران، بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های‌ انجام شده در هفته‌ معدن هر روز این‌ هفته‌ به‌ ترتیب‌ به‌ یکی‌ از بخش‌ های‌ معدن شامل‌ مصالح‌ ساختمان و سنگهای‌ نما، مس‌، سرب و روی‌، آلومینیوم، آهن‌ و فولاد، طلا، تکنولوژی‌ و استارتاپ های‌ معدنی‌ اختصاص داده شد.

این گزارش حاکی است، بر طبق اعلام خانه‌ معدن ایران بعنوان متولی‌ غرفه‌ صنایع‌ معدنی‌ کشور در پاویون جمهوری‌ اسلامی‌ ایران در اکسپو ٢٠٢٠ دبی‌ و با استفاده از فضایی‌ که‌ اکسپوی‌ دبی‌ پیش‌روی‌ همگان قرار داده است‌ به‌ معرفی‌ پتانسیل‌ های‌ معدنی‌ که‌ یکی‌ از ابزارهای‌ مهم‌ برای‌ رونق‌ بخشیدن به‌ اقتصاد در چشم‌ انداز بلندمدت و ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌ های‌ سرگردان است‌، اقدام نمود و در طی‌ هفته‌ معدن نشست‌ هایی‌ را به صورت حضوری‌ و مجازی‌ با فعالین‌ صنایع‌ معدنی‌ حاضر در اکسپو دبی‌ و سایر نقاط دنیا برگزار کرد که اهم‌ نکات آنها به صورت خلاصه در زیر آمده است:

- بازدید خانم‌ استوالد، مدیر اجرایی‌ شرکت‌ دولتی‌ گلوبال فایناسینگ‌ هلند و مذاکره با علیرضا پیمان پاك رئیس‌ سازمان توسعه‌ و تجارت ایران.

- نشست‌ مجازی‌ با آقای‌ دیاز،کنسول بازرگانی‌ گینه‌ در پرتغال و نماینده سازمان توسعه‌ و تجارت گینه‌ در حوزه کشورهای‌ عربی‌.

- بازید اقای‌ الزیودی‌ وزیر تجارت خارجی‌ امارات متحده عربی‌ از سالن‌ معدن و صنایع‌ معدنی‌ ایران.

- بازدید آقای‌ الزابی‌ مدیر روابط‌ توسعه‌ تجاری‌ دولت‌ امارات متحده عربی‌ از سالن‌ معدن و صنایع‌ معدنی‌ ایران.

- برگزاری‌ نشست‌ مجازی‌ با اقای‌ ویژی‌، مدیرعامل‌ فلزآسیایی‌ از هند و بررسی‌ امکان مبادلات تجاری‌ کالاهای‌ معدنی‌ بین‌ دو کشور.

- برگزاری‌ نشست‌ با خانم‌ فرناندز، مدیر تجارت خارجی‌ پاویون مکزیک‌.

- برگزاری‌ نشست‌ فعالین‌ صنعت‌ آهن‌ و فولاد ایران با فرستاده مستقیم‌ وزیر معادن و انرژی‌ ونزوئلا.

- برگزاری‌ نشست‌ فعالین‌ حوزه آهن‌، فولاد، طلا و مصالح‌ ساختمانی‌ خانه‌ معدن ایران با مدیر تجارت بین‌ الملل‌ شرکت‌ حدید و مسئولان هلدینگ‌ اقتصادی‌ الکاتریجی‌ سوریه‌.

- دعوت سفیر سوریه‌ آقای‌ عباس قطان از رئیس‌ خانه‌ معدن جهت‌ حضور در پاویون سوریه‌ و انجام مذاکرات معدنی‌.

- حضور آقای‌ کامارا، نماینده مستقیم‌ وزیر معادن سنگال و رایزنی‌ های‌ تجاری‌ در حوزه آهن‌ و طلا بین‌ دوکشور.

- حضور مديرتجاری شركت معدنی لبنانی و رايزني های تجاري در خصوص شكل گيری همكاری های مشترک.

- معرفي 7 استارتاپ ايران در حوزه صنعت معدن با حمايت كميسيون صنايع و معادن اتاق بازرگاني ايران در اختتاميه مراسم هفته معدن.

انتهای خبر/


١٠:١٤ - سه شنبه ١٤ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٢٩١٧    /    تعداد نمایش : ١٩٨