چاپ        ارسال به دوست

در نشست خبری هفته معدن در پاویون ایران مطرح شد:

درخشش صنایع معدنی ایران در اکسپو 2020 دبی

نشست خبری هفته معدن در پاویون ج.ا.ایران (اکسپو ۲۰۲۰ دبی) در سالن اصفهان محل دائمی نمایشگاهای بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، به نقل از پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، نشست خبری هفته معدن در پاویون ج.ا.ایران (اکسپو ۲۰۲۰ دبی)، صبح امروز دوشنبه یکم آذر ماه ۱۴۰۰، با حضور دکتر زمانی مشاور وزیر و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران و جمعی از اصحاب رسانه، در تالار اصفهان محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

دکتر زمانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران در این نشست با بیان اینکه پاویون ج.ا.ایران یکی از زیباترین و پرجاذبه ترین پاویون های رویداد جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی است؛ گفت: بر اساس برنامه ریزی هایی که انجام شده است، علاوه بر برنامه های روتین روزانه هر هفته را به یک رویداد خاص اختصاص خواهیم داد، که هفته معدن اولین رویداد خواهد بود.
وی افزود: از زمان برگزاری اکسپو در 9 مهرماه، بخش معدن ایران، به عنوان یکی از فعالترین بخش های پاویون کشورمان، بیشترین بازدیدکننده را داشته است که حاکی از علاقه مخاطبان اکسپو به صنعت معدن ایران است.

دکتر زمانی با اعلام اینکه پاویون جمهوری اسلامی ایران در هفته معدن تمامی امکانات خود را در اختیار بخش معدن کشور قرار خواهد داد اظهار داشت: هفته معدن فرصت ویژه ای برای نمایش توانمندی ها و ظرفیت های صنعت معدن ایران به جهانیان است.

دکتر زمانی در ادامه با بیان اینکه باید از خام فروشی محصولات معدنی پرهیز شود؛ تصریح کرد: می توان با فرآوری محصولات معدنی، آن را با ارزش بالاتری صادر کرد و برگزاری هفته معدن بهترین فرصت برای جذب سرمایه گذار خارجی است.

دکتر زمانی با بیان اینکه شاهد تغییراتی در محتوای پاویون ج.ا.ایران خواهیم بود اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم انجام شده است و از هفته آینده تغییراتی در بخش فرش صورت خواهد گرفت، همچنین در راستای استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، در سالن های 6 و 9 محتوای جدیدی اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ها در ادامه عنوان کرد: ایران برای اولین بار در اکسپو دبی مزیت های خود را ارائه می کند و برای نخستین بار شاهد حضور بخش معدن، فرش و های تک در رویداد اکسپو بوده ایم.

دکتر زمانی در پایان گفت: در رویداد جهانی اکسپو؛ جهانیان شناخت لازم را از ظرفیت ها و توانمندی های کشورمان در حوزه های مختلف کسب خواهند کرد و دولت محترم نیز در این زمینه حمایت های لازم را انجام داده است.

محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران در ادامه این نشست با تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها در معرفی پتانسیل های کشور در اکسپو گفت: بخش معدن ایران برای اولین بار در اکسپو 2020 حضور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه ایران جزو 10 کشور برتر در دنیا از نظر ذخایر معدنی است؛ اظهار داشت: اکسپو فرصت ویژه ای برای جذب سرمایه گذار خارجی و معرفی پتانسیل های بخش معدن ایران به دنیا است.
رئیس خانه معدن ایران در ادامه عنوان کرد: از ابتدای آغاز اکسپو بر اساس برنامه ریزی های انجام شده نشست های متعددی با نمایندگان کشورهای خارجی در حوزه معدن برگزار شده است و موفقیت های بسیاری در این زمینه به دست آورده ایم.

محمدرضا بهرامن گفت: از ۱۹۲ کشور حاضر در اکسپو ، ۵۰ کشور در بخش معدن با ما ارتباط برقرار کرده اند که منجر به کسب نتایج مطلوبی شده است.
رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه حتی ایرانی‌های مقیم خارج از کشور نیز از پتانسیل‌های بخش معدن ایران مطلع نیستند، هفته معدن را فرصتی مناسب برای معرفی بخش معدن کشورمان به جهانیان دانست.

محمدرضا بهرامن در ادامه با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در هفته معدن هر روز این هفته به یکی از بخش های معدن کشور اختصاص داده شده است گفت: روزهای هفته معدن شامل، معدن و مصالح ساختمان و سنگ نما، معدن و صنعت مس، معدن و صنعت سرب معدن و صنعت آلومینیوم، معدن و سنگ آهن و فولاد، معدن و طلا و معدن و بخش استارت آپ‌ها می شود.

رئیس خانه معدن ایران افزود: با توجه به پتانسیل های کشورمان می توانیم 50 درصد از مصالح ساختمانی منطقه را تامین کنیم، همچنین ایران صاحب دومین معدن بزرگ سرب و روی کشور است.
بنا به این گزارش، هفته معدن در اکسپو۲۰۲۰ دوبی، از تاریخ ۲۷ آذرماه، لغایت ۴دی ماه۱۴۰۰ در محل پاویون ایران در اکسپو۲۰۲۰ ، با هدف ارتقای جایگاه و توسعه فرهنگ معدن‌کاری و همچنین ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش معدن کشور برگزار ‌می شود.

اکسپو یا نمایشگاه جهانی، مجموعه نمایشگاهی است که هر ۵ سال یکبار در یکی از کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود و هر کشور، دستاوردهای گوناگونش را در گذشته، حال و آینده به نمایش می‌گذارد.

این رویداد، فرصتی طلایی برای عرضه دستاوردها در جهت جذب سرمایه و مراودات بین‌المللی برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیرساختی کشورها به ویژه شهرهای میزبان است.

انتهای خبر/


١٣:٤٩ - دوشنبه ١ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٢٧٧٥    /    تعداد نمایش : ٣٢٣