چاپ        ارسال به دوست

آغاز به کار پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

دکتر حسن زمانی کمیسر ژنرال و نماینده ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دوبی اعلام کرد:پس از سه سال تلاش مداوم ستاد ملی اکسپو، متشکل از وزارتخانه های مختلف و بخش خصوصی، ۹ مهر ۱۴۰۰ نمایشگاه اکسپوی دوبی ۲۰۲۰ و پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه به صورت رسمی افتتاح شد. در این مراسم، کمیسر ژنرال و آقای دکتر حسینی کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از وزارت امور خارجه ایران در این افتتاحیه با شکوه حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی افزود: مزیت این دوره در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی نسبت به سایر دوره ها این است که در ۱۲ سالن در پاویون جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده است و سالن های گردشگری، فرش دستباف، تماشاخانه، صنعت، خانه معدن، های تک، بخش تجاری ، رستوران ایرانی متشکل از فضای ایرانی، نوشیدنی های سنتی ایران، در این نمایشگاه به چشم می خورد.

دکتر زمانی ادامه داد: مسوولیت و محتوا سازی هر سالن تحت نظارت ستاد اکسپو، به صورت جداگانه متعلق به شرکت و واحد مربوطه آن است.

مشاور وزیر صمت اظهار داشت: در بخش ویژه پاویون، سیمرغ پرنده اسطوره ای شاهنامه فردوسی در معرض دید بازدیدکنندگان، قرار گرفته و بخشی از فرهنگ و تاریخ و ادبیات ایران را به بازدیدکنندگان معرفی می کند. همچنین بافت فرش دستباف ایرانی به عنوان هنر بارز ایرانیان، با عنوان یک گره تا همدلی، توجه بسیاری از علاقه مندان و بازدیدکنندگان پاویون ایران را به خود جلب کرده است.

وی افزود: یادآور می شود که افتتاح رسمی پاویون جمهوری اسلامی ایران نیز روز شنبه ساعت ۱۰.۳۰ از طریق ویدیو کنفرانس توسط وزیر صمت انجام خواهد شد.

دکتر حسن زمانی مشاور وزیر صمت، در پیامی اعلام کرد که از تمامی دست اندرکاران پاویون جمهوری اسلامی ایران و ستاد اکسپو، که با تلاش شبانه روزی خود، باعث شدند پاویون جمهوری اسلامی ایران در روز اول نمایشگاه اکسپو آغاز به کار کند، و با استقبال و ازدحام بازدیدکنندگان مواجه شود، تقدیر و تشکر می نماید.

انتهای خبر/٢٢:١٦ - جمعه ٩ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٢٧٠٠    /    تعداد نمایش : ٤٨٦