چاپ        ارسال به دوست

دکتر حسن زمانی کمیسر ژنرال ایران در اکسپو اعلام کرد:

برنامه ریزی برای تحقق ۱۰۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

نشست خبری اکسپو ۲۰۲۰ دوبی با حضور دکتر حسن زمانی کمیسر ژنرال ایران در اکسپو، فرشید فرزانگان، رییس اتاق مشترک ایران و امارات، محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن و اصحاب رسانه در تالار اصفهان محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، دکتر زمانی در این نشست با بیان اینکه در روزهای آینده شاهد افتتاح بزرگ‌ترین رویداد سیاسی، اقتصادی اجتماعی و فرهنگی دنیا با حضور ۱۹۸ کشور خواهیم بود؛ افزود: شاهد رقابت سنگینی میان کشورهای حاضر در این رویداد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران با ارائه گزارشی از ساخت پاویون جمهوری اسلامی ایران در رویداد ‏اکسپو گفت: علیرغم همه تنگناهای مالی، ساخت پاویون کشورمان در اکسپو دوبی را ظرف ۸ ماه تکمیل کردیم .

وی افزود: پاویون کشورمان در بین ۱۹۸ کشور با کمترین هزینه ساخته شده است اما به عنوان یکی از هشت پاویون برتر کشورهای اکسپو ۲۰۲۰ دبی انتخاب شده است و دهم مهرماه وزیر صمت از طریق ویدئوکنفرانس پاویون ایران را افتتاح خواهد کرد.

کمیسر ژنرال ایران در اکسپوی دوبی با اشاره به مهمترین برنامه های ایران برای حضور در اکسپو تصریح کرد: افزایش صادرات غیرنفتی به میزان ۱۰۰ میلیارد دلار و جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای پروژه های داخلی از جمله مهمترین برنامه های ما در این رویداد خواهد بود.

زمانی تصریح کرد: هر هفته یک استان از توانمندی و ظرفیت های خود رونمایی می کند، همچنین یک دار قالی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ به نام گره همدلی برای صلح توسط ایران نصب خواهد شد هر شرکت کننده‌ای که وارد پاویون ایران شود زیر نظر استاد کار یک گره می‌زند و این فرش در طول ۶ ماه با این گر‌ه‌ها کامل و به موزه اکسپو تقدیم می‌شود.

دکتر زمانی با اشاره به حضور شرکت های خصوصی و دولتی در رویداد اکسپو گفت: شاهد مشارکت حداکثری شرکت های بزرگی دولتی و خصوصی در بخش های صنعت،معدن،گردشگری، صنایع دستی، فرش، نفت، انرژی و دانش بنیان خواهیم بود.

مشاور وزیر صمت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران در پایان از انتصاب حمیدرضا آملی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران و رییس کمیته روابط عمومی، تبلیغات و اطلاع رسانی اکسپو به عنوان سخنگوی پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی خبر داد.

فرشید فرزانگان، رییس اتاق مشترک ایران و امارات و مسئول کمیته اکسپوی اتاق بازرگانی ایران در ادامه این نشست خبر از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی تجارت ایران و امارات در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته داد و تاکید کرد: به دنبال دیپلماسی فعال اقتصادی در رویداد اکسپو ۲۰۲۰ دوبی هستیم.

محمدرضا بهرامن، رییس خانه معدن، نیز در نشست خبری امروز اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی گفت: بخش معدن کشور را بر اساس شعار اکسپو ۲۰۲۰ آماده کرده ایم و تیم ما شامل سه بخش طراحی، مهندسی و ساخت است. وی ارائه تولید محتوا در اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی را مهمترین فاکتور برای ارائه ظرفیت ها و توانمندی های کشور قلمداد کرد و گفت: در حال حاضر یک تیم شش نفره از دانشگاه‌های شریف، شهید بهشتی و … در دوبی کار تولید محتوا را انجام می دهند.

انتهای خبر/١٧:١٩ - سه شنبه ٦ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٢٦٨٦    /    تعداد نمایش : ٤٣٨