چاپ        ارسال به دوست

ديپلماسي اقتصادي با روش نمايشگاهي

دكتر زماني جهت ملاقات و مذاكره با دبير كل اتحاديه جهاني نمايشگاه ها ( BIE ) و كميسر ژنرال و مقامات ساير كشورها در نشست جهاني اكسپو راهي كشور امارات شد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بين المللي ج.ا.ايران، دکتر زمانی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی کارشناسی به دبی امارات سفر کرده است، روز سه شنبه 14 اردیبهشت ماه  در "سمینار هماهنگی با کمیسر ژنرال های پاویون کشور ها در اکسپوی 2020 دبی" شرکت کردند و  با دبیرکل اتحادیه جهانی نمایشگاهها (BIE)  و کمیسر ژنرال و مقامات سایر کشورهای حاضر در این نشست ملاقات و گفت و گو کردند.

این نشست با خوش آمد گویی و اظهارات ریم الهاشمی وزیر دولت امارات در امور همکاری های بین الملی و مدیر عامل اکسپو و همچنین قرائت پیام هایی از خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت امارات متحده عربی و  محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دوبی، توسط نمایندگان ایشان شروع شد و بر تعهد و حمایت همه جانبه مقامات بلند پایه امارات متحده عربی به مشارکت کنندگان در برگزاری با شکوه اکسپوی 2020 دوبی تاکید گردید.

در خلال برگزاری این نشست، دکتر زمانی ملاقات هایی  را با کمیسر ژنرال ها و مقامات ذیربط کشور هایی از قبیل فرانسه (پاویون فرانسه در همسایگی پاویون کشورمان است)، دانمارک، پاکستان، مالزی، عراق و فیلیپین بعمل آورده و آمادگی خود را جهت همکاری و اجرای برنامه های مشترک، تبادل هیات های تجاری و هماهنگی بازدید و برگزاری نشست هایB2B  و هم افزایی پاویون ج.ا.ایران با پاویون کشورهای مورد نظر اعلام نموده که مورد استقبال آنها قرار گرفت.

شايان ذكر است؛ نحوه برگزاری اکسپو در شرایط شیوع ویروس کرونا، زمانبدی عملیاتی اکسپو، اعلام برنامه های محتوایی و مسائل امنیتی و نحوه تعامل و انجام برنامه های مشترک پاویونها و ... از اهداف برگزاری این نشست بین المللی در نظر گرفته شده است.

انتهاي خبر/


١٣:٣٩ - چهارشنبه ١٥ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ٢٥٠٨    /    تعداد نمایش : ٧٣٣