چاپ        ارسال به دوست

دیدار و مذاکره دکتر حسن زمانی با وزیر همکاری های بین المللی امارات و مدیرکل اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

دکتر زمانی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران که در راس هیات فنی و کارشناسی جهت نظارت و بازدید از پاویون کشورمان در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی و  ملاقات با مسئولین اکسپو دبی ، به کشور امارات سفر کرده است، روز پنجشنبه 26 فروردين ماه 1400 با خانم ریم ابراهیم هاشمی وزیر دولت امارات در امور همکاری بین المللی و مدیر کل اکسپو 2020 دوبی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها ، در این ملاقات که مدیران بلند پایه اکسپو 2020 دوبی نیز حضور داشتند، خانم ریم  ابراهیم هاشمی ضمن خوشامد گویی به هیات ایرانی، ایران را کشور دوست و برادر دانسته و افزود: برای حضور قدرتمند و باشکوه جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی دوبی از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

وزیر دولت امارات در امور همکاری بین المللی تصریح کرد: اکسپو فرصت منحصر به فردی برای گسترش روابط اقتصادی و سیاسی و فرهنگی با سایر کشور ها، بویژه جمهوری اسلامی ایران قلمداد می شود .

خانم ریم هاشمی تاکید کرد: با کمک همدیگر و همراهی و همدلی مسئولین دو کشور به جهانیان نشان خواهیم داد که روابط دو کشور ناگسستنی و خدشه ناپذیر است و به مرور زمان سطح روابط گسترده و تحکیم خواهد یافت .

در ادامه دکتر حسن زمانی  با قدردانی از وزیر دولت امارات از حمایت ها و تلاشهای مدیران و دست اندرکاران اکسپو 2020 دوبی در همکاری و همراهی جهت ساخت پاویون جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد.

دکتر زمانی با ارائه توضیحاتی در خصوص سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور در سال‌های اخیر، پیشنهاد کرد که از  فرصت پیش آمده در اکسپوی 2020 دوبی با تشکیل کارگروه های بازرگانی و سرمایه گذاری، در جهت تحقق اهداف مورد نظر دو کشور استفاده شود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران با اشاره به سطح روابط تاریخی و فرهنگی دو کشور و حضور بیش از 400 هزار ایرانی مقیم در امارات ؛ تحکیم روابط سیاسی – اقتصادی و فرهنگی دو کشور را ضروری دانست و افزود:  نباید در دام تبلیغات سوء دشمنان و بد خواهان دو کشور قرار گرفت .

امکان بهره برداری از پاویون جمهوری اسلامی ایران بعداز اتمام اکسپو 2020 دوبی، استقبال از سرمایه گذاری در کشور ایران در حوزه صنعت نمایشگاهی و سایر زمینه های اقتصادی و دعوت از خانم ریم ابراهیم هاشمی  وزیر دولت امارات در امور همکاری بین المللی برای حضور در مراسم روز ملی کشورمان در اکسپوی 2020 دوبی و مساعدت در بهره برداری از رستوران تجهیز شده بیرونی پاویون ایران در اکسپوی دوبی از اهم موضوعاتی بود که در این ملاقات مورد بحث و مذاکره قرار گرفت.

انتهای خبر/٠٨:٢١ - پنج شنبه ٢٦ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ٢٤٨٧    /    تعداد نمایش : ٩٥٢