چاپ        ارسال به دوست

ملاقات دکتر زمانی با کاردار سفارت کشورمان در امارات متحده عربی

دکتر زمانی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران که در راس هیات فنی و کارشناسی جهت نظارت و بازدید از پاویون کشورمان در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی - امارات و ملاقات با مسئولین اکسپو دبی به کشور امارات سفر نموده است در روز چهارشنبه 25 فروردين ماه 1400 با دکتر حسینی کاردار سفارت کشورمان در امارات و اعضای هیئت رئیسه شورای بازرگانان مقیم امارات دیدار نمودند .

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شركت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي ج.ا.ايران، در ابتدا دکتر حسینی کاردار سفارت کشورمان در امارات با اشاره به حجم بالای تجارت اقتصادی و بازرگانی دو کشور ایران و امارات که در حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیارد دلار می باشد اظهار داشتند، مذاکرات خوب و سازنده ای با مسئولین کشور امارات با هدف بسط و گسترش تعاملات اقتصادی و بازرگانی و به تبع آن تلاش در جهت رفع مشکلات بانکی و اقامتی تجار و بازرگانان ایران  صورت گرفته است .

کاردار سفارت ايران در امارات با اعلام آمادگی کامل برای هرگونه همکاری، حمایت همه جانبه و پیگیری جهت حضور باشکوه و هدفمند در  اکسپو  دوبی که مهمترین و بزرگترین فرصت برای کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد، در سال 1400 اولویت اول سفارت ج.ا.ایران در امارات را این مهم دانست.

در ادامه دکتر زمانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران نيز ضمن تشکر از برگزاری جلسه مذکور، اکسپوی 2020 دوبی - امارات را یک فرصت بی نظیر برای کشورمان توصیف نمود و ضمن اعلام اهمیت حضور در این رویداد بین‌المللی که در همسایگی ایران برگزار خواهد شد خواستار حمایت همه جانبه سفارت کشورمان در امارات از این مهم گردید.

ایشان همچنین با توجه به درخواست کاردار سفارت کشورمان در امارات مبنی بر عدم وجود نیروی کارشناس و رایزن بازرگانی در کنسولگری های کشورمان در ابوظبی و دوبی، اظهار نمود که موضوع را به طور جدی از وزیر صنعت، معدن و تجارت پیگیری خواهد نمود تا انشاالله کارشناسان اقتصادی و بازرگانی جهت تسهیل و تسریع و پیگیری روابط اقتصادی دو کشور در کنسولگری های دوبي و ابوظبی مستقر شوند .

دکتر زمانی همچنین ضمن اشاره به نمایش توانمندی ها و ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی کشورمان، اشاره ای نیز به برنامه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و هنری که در بازه زمانی ۶ ماهه حضور در این رویداد بین المللی در پاویون کشورمان به نمایش گذاشته خواهد شد نمود.

اهم درخواست های صورت گرفته از سفارت کشورمان در امارات كه در اين جلسه مطرح شد به شرح زير هستند: 

1 - پیگیری و ارسال مکاتبات لازم در خصوص تخصیص بودجه و اعتبار لازم برای ساخت و ساز پاویون کشورمان از ریاست جمهوری و سایر نهادهای حاکمیتی. 

2 - کمک و همراهی در برگزاری روز ملی جمهوری اسلامی ایران در اکسپو و دعوت از مقامات و دیپلمات‌های کشور های خارجی. 

3 - حمایت و همکاری در خصوص برگزاری همایش بین المللی جذب سرمایه گذاران خارجی برای اقتصاد ایران و همچنین پیگیری و تاکیدات لازم به وزارت امور اقتصادی و دارایی، بویژه سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی جهت تسریع در تهیه بسته های ویژه جذب سرمایه گذاری مختص بازه زمانی 6 ماهه اکسپو.

4 - درخواست از شورای بازرگانان ایرانی مقیم دوبی جهت بهره‌مندی از ظرفیت ها و توانمندی های بازرگانان ایرانی مقیم جهت مشارکت در این رویداد بین المللی.

5 - طرح موضوع جذب گردشگر و بازدید کننده خارجی جهت بازدید از مناطق آزاد کشورمان بویژه کیش و قشم در زمان برگزاری اکسپو با مقامات و مسولین مرتبط  کشور امارات و درخواست همکاری  و همراهی جهت انجام فرایندهای قانونی.

انتهاي خبر/


٢٢:١٩ - چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ٢٤٨٢    /    تعداد نمایش : ٨٢٢