چاپ        ارسال به دوست

درخشش هنر صنعت فرش دستبافت ایران در اکسپو 2020 دوبی

 

تفاهم نامه همکاری مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران برای شناساندن ظرفیت های صنعت فرش دستبافت ایرانی  در اکسپو 2020 دوبی امضا شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه ها ، در ابتدای این جلسه مرتضی دیلان دبیر ستاد اکسپو 2020 دوبی با اشاره به اینکه اکسپو بهترین فرصت برای نمایش هنر و صنعت در عرصه بین المللی است ، گفت: فرش دستباف ایران یکی از مهم ترین صنایع دستی می باشد که بیانگر  هنر ، باور و اعتقادات  و فرهنگ غنی ایرانی است و همیشه در اکسپو ها و مخصوصا در پاویون جمهوری اسلامی ایران همچون ستاره و مرواریدی درخشیده و در اکسپو 2020 دوبی نیز از پتانسیل مرکز ملی فرش ایران به بهترین شکل استفاده خواهیم کرد.

وی افزود : این تفاهم نامه در خصوص اجرای پروژه فرش دستباف با شعار  "همدلی با یک گره  " توسط مرکز ملی فرش ایران  و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران برای پاویون اکسپو 2020 دوبی  منعقد می شود.

در ادامه این جلسه دکتر زمانی مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران نیز با تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت بالای مرکز ملی فرش ایران در اکسپو دوبی گفت : فرش دستباف ایرانی نتیجه هنردست هنرمندان این سرزمین است که مثل چهلچراغ در صنعت ایران می درخشد و این هنر با گذشت زمان بیشتر درخشان تر می شود .

وی افزود : شرکت سهامی نمایشگاه ها آماده است فضای لازم در پاویون ایران برای به نمایش گذاشتن دستاوردها و ظرفیت های  صنعت فرش در اختیار مرکز ملی فرش ایران در اکسپو دوبی قرار دهد.

دکتر زمانی خاطر نشان کرد :هنر صنعت فرش دستبافت ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و ما می توانیم با توسعه این بخش بیش از یک میلیارد دلار در آمد کسب کنیم و امیدوارم در اکسپو 2020 دوبی بتوانیم جایگاه فرش ایرانی را درجهان بیش از قبل ارتقا دهیم.

همچنین در پایان این نشست سرکار خانم رافع  رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت : حضور ایران در اکسپو دوبی اتفاق بسیار بزرگ و مبارکی  است که باعث رشد تجارت و اقتصاد ایران خواهد شد.

وی افزود : جلوه های فرهنگ ، تمدن ، هنر و صنعت یکجا در فرش دستبافت ایرانی نهفته است و مرکز ملی فرش ایران افتخار دارد در این رویداد بزرگ همکاری و مشارکت می کند و توانمندی های این صنعت را درمعرض دید جهانیان خواهد گذاشت.

رئیس ملی فرش ایران در پایان تاکید کرد با همکاری  و همدلی فعالان بخش خصوصی ، اتحادیه ها و سازمان های صمت استان ها حضور پر رنگ و متفاوت تری  در این رویداد جهانی خواهیم داشت.


٠٩:٠٠ - دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٤٤٦    /    تعداد نمایش : ٥٢٥