چاپ        ارسال به دوست

کمیسر ژنرال ایران در اکسپو 2020 دوبی گفت :

اصفهان با حضور قدرتمند در اکسپو 2020 دوبی مدال درخشش را کامل می کند

 

نشست بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌های صادراتی استان اصفهان در خصوص اکسپو2020 دوبی  با حضور دکتر حسن زمانی  مشاور وزیر، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ، معاون استاندار، شهردار اصفهان و شماری از مدیران دستگاه‌های دولتی و اعضای شورای شهر اصفهان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزار شد.

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه ها ، دکترحسن زمانی در این نشست در  خصوص فرصت‌ها و ظرفیت‌های صادراتی استان اصفهان در اکسپو ۲۰۲۰ دبی، اظهار کرد: با توجه به توانمندی که در استان اصفهان وجود دارد، امیدواریم این استان همانطور که در همه زمینه می‌درخشد در اکسپو ۲۰۲۰ نیز مدال درخشش را کامل کند.

 

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی و کمسیر ژنرال ایران در اکسپو دبی، تصریح کرد: اکسپو بزرگترین رویداد اقتصادی، تجاری، فرهنگی و سیاسی دنیا است که از ۲۰۰ کشور جهان در آن حضور می‌یابند و در ۱۸۴ روز ادامه دارد و باید از این فرصت بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: زمینه فعالیت برای اصفهان فراهم است و می‌تواند در مدت شش ماه گام‌های بزرگی را در رابطه با این استان بردارد، در اکسپو در همه زمینه‌ها ظرفیت کار وجود دارد در این مدت باید بیشترین قراردادهای تجاری را در بخش‌های خصوصی و دستگاه‌های متولی منعقد کرد و از این فرصت استفاده کرد از این رو مدیران استان اصفهان با توجه به توانمندی‌های این استان باید برای حضور پررنگ اصفهان در اکسپو ۲۰۲۰ برنامه ریزی کنند.

زمانی در پاسخ به پیشنهاد تشکیل ستاد اجرایی استان اصفهان برای شرکت در اکسپو ۲۰۲۰، گفت: ستادی که قرار است تشکیل شود باید بر اساس ظرفیت‌های این استان در چهار محور گردشگری و صنایع دستی، صنایع فولاد، معادن و فرش اصفهان برنامه‌ریزی کند.

وی اظهار کرد: اصفهان به مدت یک هفته تا ۹ روز سالنی اختصاصی در این اکسپو بین المللی خواهد داشت و در مدت شش ماه برگزاری پاویون ایران نیز می‌تواند در همه زمینه‌ها در ۱۰ سالن پیش بینی شده دیگر حضور داشته باشد.

کمیسر ژنرال ایران در اکسپو 2020 دبی افزود: با توجه به پیشرفت ۵۰ درصدی عملیات ساخت و ساز، خرداد ماه پیش رو پاویون ایران را تحویل خواهیم گرفت که یکی از اقدامات درخشان در این پاویون نمای آن است که به دست یک شرکت ایرانی به نام «المکاسب» انجام شده است؛ هم اکنون در حال ساخت محتوای پاویون هستیم زیرا این امر تأثیر به سزایی در جذب بازدید کننده خواهد داشت.

دکتر زمانی با بیان اینکه از حدود ۲۵ بازدید کننده‌ای که در این اکسپو حضور خواهند داشت ۸۰ درصد آنها خارج از منطقه هستند، خاطرنشان کرد: برای انتقال بازدید کنندگان از دبی به منطقه آزاد کیش و قشم برنامه ریزی شده است و اصفهان می‌تواند از این فرصت برای جذب گردشگر استفاده کند زیرا آمدن آنها رونق زیادی برای اقتصاد و گردشگری شهر به همراه دارد و دیدگاه بازدیدکنندگان خارجی نسبت به ایران با دیدن مهمان نوازی مردم تغییر خواهد کرد.


 


١٠:٢٧ - دوشنبه ٤ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٤١٨    /    تعداد نمایش : ٥١٠