چاپ        ارسال به دوست

دیدار دکتر زمانی کمیسر ژنرال اکسپو ایران با خالد المنایی رئیس هیأت مدیره اکسپو 2020 دوبی

مذاکرات سازنده دکتر زمانی با رئیس هیات مدیره اکسپوی 2020 دوبی و شرکتهای پیمانکار ساخت پاویون ایران

 

روز دوشنبه مورخ 1399/11/6  دکتر حسن زمانی مشاور وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با خالد المنایی رئیس هیئت مدیره اکسپوی 2020 دوبی و همچنین مدیران شرکت های پیمانکار ساخت و ساز ( zenit) و مشاورAOR (Design House)   که طرف قرارداد ساخت پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی دبی هستند دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها ، در این ملاقات دکتر زمانی ضمن اعلام اینکه ایران از سال ۱۸۵۱ میلادی در اکسپو های جهانی حضور داشته و از قدمت و سابقه تاریخی در این خصوص برخوردار است، خاطرنشان کرد که به لحاظ همسایگی و اشتراکات متعدد دو کشور، ایران با بهره گیری از تمام ظرفیت ها و پتانسیل ها در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، هنری، گردشگری وتکنولوژی های نوین در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی مشارکت خواهد داشت.

وی همچنین  ضمن قدردانی و تشکر از خالد المنایی و تیم اجرایی اکسپوی 2020 به جهت حمایت و پشتیبانی برای حضور باشکوه و قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در اکسپو دوبی  و بویژه  صدور مجوزهای لازم برای حضور اعضاء ستاد اکسپو و نیز ساخت و ساز پاویون ایران در حداقل زمان  ، از ایشان برای سفر به ایران و  بازدید از سایت نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های  بین المللی ج.ا.ایران دعوت به عمل آورند.

دکتر زمانی با تاکید و اشاره به این نکته که جمهوری اسلامی ایران همیشه به عنوان یک همسایه قابل اعتماد و واقعی برای امارات بوده و به دنبال تامین منافع مشترک برای طرفین خواهد بود.

در ادامه این جلسه خالد المنایی نیز اظهارداشت که بر اساس گزارش های مدیر کشوری و تیم کارشناسی اکسپوی 2020 ، از زمان تصدی دکتر زمانی بعنوان کمیسر ژنرال ایران، ساخت و تکمیل پاویون ایران از حالت سکون درآمده و شتاب حداکثری گرفته است.

رئیس هیأت مدیره اکسپوی دوبی همچنین از حضور دکتر زمانی در کشور امارات و بازدید از اکسپوی دوبی تشکر نموده و اعلام کرد که از هیچگونه حمایتی در خصوص حضور جمهوری اسلامی ایران در  اکسپوی دوبی دریغ نخواهد کرد.

همچنین در جلسه ای دیگر که در تاریخ فوق با حضور دکتر حسن زمانی و مدیران شرکت های پیمانکار ساخت و ساز و مشاور ساخت برگزار شد از اقدامات انجام گرفته برای ساخت پاویون ج.ا.ایران  قدردانی بعمل آمد و مقرر گردید با توجه به مدت زمان اندک باقیمانده بر اساس قوانین و مقررات اکسپوی دوبی، هر کدام از شرکت‌های پیمانکار بر اساس وظایف و مفاد قرارداد منعقده از حداکثر ظرفیت و توان خود جهت پیشبرد واتمام پروژه استفاده نمایند.

در ادامه این نشست هیات کارشناسی و فنی ستاد اکسپوی ایران نقطه ‌نظرات  و برنامه اجرایی طرح پاویون ایران را برای شرکت‌های طرف قرارداد با هدف تسریع در اتمام این پروژه ملی تبیین نمودند.

شایان ذکر است ، دکتر زمانی و هیات همراه با حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران از نزدیک در جریان روند پیشرفت ساخت و ساز پاویون ایران قرار گرفتند و سپس با هماهنگی ستاد اکسپو از پاویون سایر کشورها از جمله عمان، آذربایجان، اسپانیا، چین  بازدید کردند.

 


١٤:٠٩ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٢٣٦٤    /    تعداد نمایش : ٥٦٤