چاپ        ارسال به دوست

دکتر زمانی در نشست با هیات رئیسه شورای بازرگانان ایرانیان در دوبی اظهار کرد :

از ظرفیت ایرانیان مقیم در امارات به نحو احسن در خصوص اکسپو 2020 استفاده خواهد شد

 

در این نشست فعالیت ها در محور شعار " ایران تمدنی کهن و استوار ، تنوع اقوام و میزبان ملت ها تاکید شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه ها ، با عنایت به حضور دکتر زمانی مشاور محترم وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران در کشور امارات بر اساس دعوت رئیس هیئت مدیره اکسپوی  2020 دوبی  و همچنین برنامه ریزی برای بازدید از پاویون جمهوری اسلامی ایران و بررسی پیشرفت فعالیت های صورت گرفته در این خصوص، وی دیداری نیز با هیئت رئیسه شورای بازرگانی ایرانیان دبی در محل کنسولگری ج. ا. ایران روز یکشنبه مورخ پنجم بهمن ماه سال 1399 به عمل آوردند.

 

 دراین جلسه مرادی سرکنسول محترم ایران در دوبی نیز حضور داشتند، دکتر زمانی ضمن بیان اینکه دیدار و ملاقات با اعضای شورای بازرگانی ایرانیان دبی از برنامه‌های من در این سفر بوده است از توانمندی‌های ایرانیان مقیم در کشور امارات به عنوان سرمایه های ارزشمند کشورمان یاد نموده و اظهار داشتند به نحو احسن بایستی از این ظرفیت‌ها در نیل به اهداف ملی ازجمله استفاده شود.

وی حضور جمهوری اسلامی ایران در رویداد جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی را که بر اساس مصوبه هیئت محترم وزیران به شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی محول شده است را یکی از مهم‌ترین فرصت‌های معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های واقعی ایران متمدن اعلام نموده و توضیحاتی را در خصوص شعار پاویون جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان " ایران تمدنی کهن و استوار، تنوع اقوام و میزان ملتها" بیان داشتند.

در ادامه دکترزمانی شاخص‌های اصلی برای محتوای پاویون جمهوری اسلامی ایران را برای اعضای حاضر در جلسه تشریح نموده و درخواست کردند بر اساس شاخص‌های مذکور پیشنهادات خود را ارائه نمایند و پیشنهاد تشکیل کارگروهی با عضویت اعضای فعال و علاقمند شورای بازرگانی ایرانیان دوبی، کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دوبی و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جهت پیگیری و تحقق اهداف یاد شده ارائه گردید و مقرر شد پیگیری های لازم برای این خصوص صورت پذیرد.

همچنین در ادامه اعضای هیأت رئیسه شورای بازرگانی ایرانیان دبی ضمن معرفی زمینه های فعالیت خود و ارایه توضیحاتی در خصوص شورای بازرگانی ایرانیان - دوبی، پیشنهادات و نظرات خود را در این خصوص بیان داشتند.

 

 


١٤:٠٧ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٢٣٦٣    /    تعداد نمایش : ٥٤٠